MISIJA

Misija Društva za edukaciju van okvira (skraćeno "Društvo EVO") je edukacija svih dobnih skupina u području kritičkog načina razmišljanja te promicanje slobode misli, mišljenja i izražavanja. Članovi Društva okupljeni su oko zajedničkog iskustva rada u znanstvenom istraživanju i obrazovanju mladih, koji uz stremljenje vlastitoj profesionalnoj izvrsnosti njeguju i odgovornost prema zajednici radeći volonterski na prevladavanju postojećih društvenih izazova. Namjera Društva EVO je stvaranje mreže stručnjaka u Hrvatskoj i inozemstvu zainteresiranih da se kroz sinergiju postojećih i razvoj novih projekata aktivno suprostavljaju postojećim negativnim trendovima u društvu, a posebice obrazovanju. Projekti na kojima Društvo EVO trenutno radi usmjereni su ka poboljšanju znanstvene pismenosti, komunikacije i kulture.